Hoppa till sidans innehåll

Deltagare


Klass: Optimistjollar

  Rorsman Segelnr Klubb Betalt/Ready to Race
1 Henrik Leijon SWE4343 BOJK OK
2 Thea Bergqvist  SWE4392  OTS  Nej
3 Julia Henriksson  SWE3559  LBSK  OK
4 Alice Lindberg SWE 4257 BoSS  OK 
Elin Nordqvist  SWE4491  CHSS  OK 
Filippa Skogfeldt  SWE4288  LBSK  OK
7 Nils Ternéus  SWE3695  ÄSSS  OK
August von Friesendorff SWE4102  LBSK  OK
Hugo Delvéus  SWE4170  KNSS  OK 
10  Andre Olsson  SWE3898  RJK  OK
11  Johan Söderberg  SWE4462  WBS  OK 
12 Kalle Söderberg SWE4352 WBS OK
13 Noah Jungqvist SWE4350 KNSS OK
14 Malva Jungqvist SWE3686 KNSS OK
15 Gustav Peper SWE4399 BOJK OK  
16 Maja Tenning SWE4224 BoSS OK 
17 Gutav Granath SWE4404 OTS OK 
18 Melker Bildh SWE4367 ASSV OK 
19 Elliot Steffensen SWE4474 SKBK OK 
20 Alexandra Wiking SWE4139 BOJK OK 
21 Måns Wiking SWE4153 BOJK OK
22 Jacob Holmqvist SWE4201 OTS OK 
23 Nils Brandén SWE4126 BOJK OK 
24 Hanna Lundius SWE4087 BoSS OK 
25 Hanna Sjögren SWE3708 ÄSSS OK 
26 Sanna Delander SWE4191 RJK OK 
27 Samuel Backgård SWE4112 VKSK OK 
28 Louise Zetterström SWE3939 BoSS OK  
29 Hugo Olsson SWE4188 WBS OK  
30 Vincent Klintö SWE4210 BOJK OK
31 Moltas Engström SWE4318 KNSS OK
32 Oliver Uziel SWE4467 WBS Nej 
33  Hedvig Houmann  SWE4119  CHSS  OK 
34 Noel Brändstedt D8302 SBK OK 
35 Niklas André SWE3424 RJK OK 
36 Amelie Östman SWE4355 WBS Nej 
37 Max Lundqvist DEN7997 SBK OK 
38 Kristoffer Nordström SWE43xx LBSK OK DM/ Liros. (Deltar ej i reg.kval)
39 Jakob Delander SWE4369 RJK OK 
40 Alexander Ljungberg SWE4237 SSP OK 
41 Marcus Norgren SWE? WBS Nej 

 

Klass: E-jolle Distriktsmästerskap/ Liros Cup Syd

  Rorsman Segelnr Klubb Betalt/ Ready to Race
1 Pontus Gernse  SWE1604  SSP  OK
2 Jonas Munck af Rosenschöld SWE3522 BoSS Nej
3 Henrik von Friesendorff SWE3556 LBSK OK 
Marianne Jacobson  SWE3541  RJK  OK  
5 Gustav Tindberg SWE3549 BOJK OK  
6 Erik Delvéus SWE3465 KNSS OK 
7 David Axén SWE32 ÄSSS Nej 

 

Klass: Laser Standard Distriktsmästerskap/ Liros Cup Syd

  Rorsman Segelnr Klubb Betalt/ Ready to Race
1 Pierre Grönberg  00000  ÄSSS  Nej 
2 Magnus Munck af Rosenschöld 203548 BoSS Nej
3 Jacob Munck af Rosenschöld 201728 LBSK Nej
4 Adam Liljekvist 192851 ÄSSS Nej 
5 Adam Gustafsson 197355 ÄSSS Nej
6 Jacob Reuterskiöld 202414 ÄSSS Nej 
7 Lars Salminen 184016 SSP OK 
8 Marcus Liljenberg 170228 ÄSSS Nej 
9 Lars Lindgren 179571 WBS Nej 

 

Klass: Laser Radial Distriktsmästerskap/ Liros Cup Syd

  Rorsman Segelnr Klubb Betalt/ Ready to Race
1 Albin Olsson  172341  RJK  OK
2 Martin Jacobson 183098 RJK OK 
3 Casper Österlind 76922 LSS OK 
4 Maja Lindborg 159306 RJK Nej 

 

Klass: RS Feva Distriktsmästerskap/ Liros Cup Syd

  Rorsman Segelnr Klubb Betalt/ Ready to Race
1        

 

Klass: 29:er Distriktsmästerskap/ Liros Cup Syd

  Rorsman Segelnr Klubb Betalt/ Ready to Race
1        

 

Uppdaterad: 16 SEP 2012 16:46 Skribent: Fredrik Rege

WBS

Wikens Båtselskap
Box 61
263 03 Viken

E-mail: This is a mailto link

BG: 165-1785

Väder-knapp

fb-logo-web

Följ oss på facebook 

YouTube-logo-full_color-mini

WBS på YouTube
____________________________ 

Hyr Kajutan för
Kick-off, årsmöte, företagsevent, föreningsmöte?

Är du intresserad av att hyra Kajutan?
Läs mer här >

WBS-medlemsbanner

Wikens Båtselskap i samverkan med Skåneidrotten

SI_logo_stor

svenskasjo_190x158

 

Vi sponsrar WBS 2018:

  Är ni intresserade av mer information eller delta i WBS Sponsring-eventprogram kontakta oss på, This is a mailto link

Postadress:
Wikens BS - Segling
Box 61
26303 Viken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info